čtvrtek 18. října 2012

2012 10 09 Kačka - Suspect Animal

Tohle focení bylo skvělý! :D .. Snad dvakrát se odložilo kvůli debilnímu počasí, ale potřetí už nám to konečně vyšlo. Potřebovali jsme totiž fotit při východu a zároveň mít čistou oblohu a nejlíp ještě mlhu :D .. Mlha se sice nedostavila, ale na to jsme byli díky naší důvtipnosti dobře připravení, což.. popíšu pozdějc.. :)

Vstávání ve 4 hodiny, protože už v pět byl domluvenej sraz, abychom všechno stíhali, nebylo tak příjemný, jak bych očekával. :D Šel jsem v noci spát až po půlnoci a po třech hodinách spánku jsem měl žaludek na vodě, byla zima, neudělali jsme si ani teplej čaj! :D .. a všichni jsme byli docela zamrzlí, takže to vypadalo, že celý focení nedopadne dobře... Všechno se ale k lepšímu obrátilo v momentě, kdy jsem se Laďce zmínil (Laďka, leader firmy Suspect Animal, pro kterou jsme tyhle fotky dělali), že vlastně nemám ani vymyšlený místo, kde fotit.. :D

Nakonec to dopadlo tak, že jsme zajeli na něco jako.. lesní cestu, kterou jsme jeli snad půl hodiny.. s mým malým pežotkem, kterej má upadávací kola :D ... a modlili se, aby nedošel benzín! :D .. Když už jsme čekali, že bude lesu konec, byl konec.. cesty :D ... Slepá ulička doprostřed lesa :D ... A to už se začalo vyjasňovat... a my uprostřed hnusnýho lesa, kde by se nedalo nafotit ani prd :D .. Rozmrzelí, rozespalí, nasraní, nervózní z toho, že nám uteče dobrý světlo :D ... Tak jsme se na pětníku otočili a jeli co neeeeeejrychlejc zase zpátky. :) Začátek super :D

To, že nemám vymyšlený místo byla vlastně tak trochu lež. Místo jsem měl, jen jsem nechtěl fotit dva kilometry od domu, protože mi to přišlo až neuctivě blízko :D .. Ale nakonec jsme tam samozřejmě skončili a bylo to víc, než dobře! :)

Když jsme dojeli na místo, bylo kupodivu ještě dost času, než vylezlo sluníčko :) .. A tak jsme se vybalili a začalo se rozfocovat :)


Protože jsme sebou neměli nic teplýho a naše modelka Kačka byla totálně promrzlá a tak vypadala všechno, jen ne živě, museli jsme ji nějak nastřelit :D Jedna možnost byla použít lidský teplo, dlouze ji obejmout a dýchat ji pod oblečení, druhá možnost byla vyslat ji na běh ... a když už na sobě měla to termoprádlo... :Dmohli jsme se s Laďkou uchlámat k smrti :DNo .. ale pojďmě na ty normální fotky, který z tohodle focení vznikly.. Backstagovky ještě přidám na konec článku, ať se můžete pobavit tím, co bylo mezi focením :) :) ..

Laďka po mně chtěla, aby fotky měly barvy jako některý scény z pána prstenů, ale po několika hodinách bádání jsem nepřišel na to, jak z fotek nafocených při celkem studenym vycházejícím sluníčku udělat něco jako je tohle :D .. nebo tohle :D .. no, ale povedlo se mi přitom namíchat celkem zajímavou paletu barev, tak jsem ji s malýma obměnama podle toho, jaký zrovna kde vyšlo světlo, stíny, póza, atmosféra.. použil skoro na všechny fotky a vypadá to.. tak jak to vypadá :) myslim, že to je slušný.. Néé.. pravda je taková, že se mi to fakt hodně líbí :D Ale nechci sám sebe chválit jak se mi to povedlo :D .. i když už to vlastně dělám... no tak se přesvědčte sami :o)))Hodně z vás mi psalo, jak jsem udělal ty paprsky na fotkách a kde se tam vzala ta mlha a jak jsem ji dokázal vyfotit zrovna takhle.. A řešení bylo naprosto jednoduchý ... Vlastně.. nebylo :D Při sledování různých backstage videí na youtube jsem našel pár fotografů, co občas při focení používají ruční dýmovnice.. asistent drží malou dýmovnici a mává s ní kolem sebe a 30sekund z toho jde nějakej barevnej kouř na model ... a je to :D ... Tak jsem pověřil bráchu, aby mi objednal tři ruční dýmovnice, abych taky mohl někoho zaměstnat tím, že by stál vedle mě a pouštěl kouř :D ... Co jsem věděl na 100% bylo, že chci, aby dým měl bílou barvu, aby se z toho dala udělat napodobenina mlhy, protože jsme si s Laďkou ujasnili, že pravděpodobnost mlhy po tom, co se nám dvakrát pokazilo počasí je s našim štěstím téměř nulová :D..

O pár dnů později přišel balíček.. a už při přebírání, kdy vážil skoro 3 kila jsem věděl, že se něco pokazilo :D ... Místo ručních dýmovnic jsem vybalil tři jakýsi obrovský tuby, který vypadaly jako bomby z druhé světové války, nebo co já vím :D .. Okamžitě bylo jasný, že v ruce se to držet nedá a .. téměř jasný taky bylo, že nás to po zapálení spíš zabije, než cokoli jinýho :D ... Ale nakonec jsme to riskli :D ..

První dýmovnici jsem s pevně sevřenou prdelí zapálil, odhodil v dál a asi po 10ti vteřinách výbuch jak prase :D rana, že bych se počůral, kdybych nebyl zmrzlej na kost :D ... A pak smradu plnej les a trocha dýmu :D ... Když jsem se díval na youtube na tyhle super velký dýmovnice, nikdo s tím neměl problémy ... žádný výbuchy, hodně dýmu ... a .. tak mě tohle docela vyděsilo a do dalších jsem se rozhodně pouštět nechtěl :D .. Ale neměl jsem na vybranou :) .... A tak se zapálila další .. a ta vyšla perfektně. Zrovna nefoukal žádnej vítr, nic nevybouchlo a dým stoupal pomalu přes silnici (ano, autaři neměli vůbec radost :D Nemohli vidět na krok :D ) .. A ... co bylo ještě lepší, dým nám nikam nezmizel, ale usadil se na louce hned vedle silnice .. a tam držel a držel.. snad pět minut... A během toho jsme nafotili ty nejlepší fotky, který jste mohli vidět :) ... Pak tam ještě byla třetí dýmovnice, ale po tom, co jsem ji zapálil všechen kouř odfoukl vítr úplně na druhou stranu, takže ... nám zbyly jen oči pro pláč :D ...

Taak .. tady je ještě sada zákulisních a .. dobrou noc :) ... Chci jen ještě napsat, že celý tohle focení bylo super :) .. Holky byly obě tak skvělý!  Celou dobu v dobré náladě, žádný stresy, všechno bylo naprosto okay a dokonce jsem dostal zaplaceno co jsem si řekl a včas, co může být lepšího! :D ..

Chci vás poprosit o jedinou věc :) ... Pokud jste se pobavili, pokud se vám fotky a příběh líbily, prosím, nasdílejte na facebooku, odkud jste pravděpodobně přišli tenhle článek, ať ho vidí víc lidí. Stačí kliknout na sdílet, nic víc :) ...

Ale samozřejmě nepohrdnu ani lajkama, malá odezva... je taky odezva :D ... Díky a dobrou noc :)

14 komentářů:

 1. Ježiši kriste ta holka je přenádherná !

  OdpovědětVymazat
 2. Neskutečné krásná, až to bolí :) .. A skvělý fotky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kačenka je nejkrásnější!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Ty fotky sou absolutně dokonalý!! Prostě nádhera! Ta poslední barevná mě donutila koukat hodně dlouho v kuse, slečna je moc krásná... :))

  OdpovědětVymazat
 5. zase užasné fotky!! ty se ti teda náramně povedly!! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jelikož jsou fotky veřejně přístupné, dovolím si vyslovit svůj názor. Jen mě za něj nekamenujte. Slečna je krásná a proto by si její fotky zasluhovaly pečlivější úpravu. Největší problém je zvolení kompozice a ořezy až do "masa". Pokud jsou oříznuté vršky vlasů uměleckým záměrem, podle mého soudu se moc nepovedl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrej postřeh, díky! :) u jedné to je schválně, u dvou není. Musím být pečlivější.

   Vymazat
 7. Nádherne fotky, jen nechápu, co to má na sobě? :D při takové atmosféře, kterou fotka vzbuzuje, me oblečení zarazilo... :D

  OdpovědětVymazat
 8. Nádhera!!! Krásná modelka,skvělá práce fotografa...Ta druhá barevná mi vyrazila dech a poslední barevná totéž! Hodně povedený!

  OdpovědětVymazat
 9. Kriss: slečna je focená na reklamní kampaň pro výrobce funkčního prádla, proto je oblečená přesně takto

  OdpovědětVymazat
 10. Ta poslední fotka je dokonalá! :)

  OdpovědětVymazat
 11. Tohle je krásné, opravdu, nemám slov... jsi moc a moc šikovná! Tohle by má dvorní fotografka z Ostravy asi nezvládla. Bravo!, už se těším na další fotky! Měj se a jen tak dál...

  OdpovědětVymazat
 12. Ježiš,to je nádherné!!
  Ty fotky maj úplně krásnou atmosféru :)

  OdpovědětVymazat